• Šitie rúšok

Dňa 8.6.2020 si naši žiaci šikovnými zlatými rúčkami ušili rúško. Veď sa pozrite, akí sú šikovní.....

A pri tom si spievali pieseň: " Šijeme rúško, šijeme,

stále ich nosiť budeme, ........ :) Mgr. Henrieta Richtarčíková

• Svetový deň rodiny

15. mája si každý rok pripomíname svetový deň rodiny. Rodina je základnou bunkou spoločnosti. Tvorí dôležitú súčasť života každého z nás. Je školou ľudskosti, v ktorej sa učíme vzájomnej láske, úcte a službe slabším. Preto je rodina nenahraditeľná.

Pri príležitosti tohto sviatku pani vychovávateľka vyrobila spomienkové darčeky pre deti, aby si skrášlili svoj domov. Aspoň takto sme si sprostredkovane na tento deň zaspomínali.

• Aktivity v ŠKD

Milé deti, od mája je plnenie aktivít v ŠKD dobrovoľné. Kto chce si ich môže dobrovoľne vypracovať všetky alebo niektoré, ktoré vás zaujmú. Keď nechcete, nemusíte vypracovať ani jednu. Je to na vás.

• Záverečné hodnotenie

Záverečné hodnotenie žiakov našej školy v školskom roku 2019/2020

Vážení rodičia !

Na základe usmernenia Ministerstva školstva, riaditeľka školy oznamuje rodičom a žiakom Základnej školy, Dlhé Stráže 12, že v čase prerušeného vyučovania nie je možné naplniť ciele niektorých predmetov kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou. Riaditeľstvo školy Vám v súlade s týmto usmernením oznamuje, že po prerokovaní s Pedagogickou radou, bude záverečné hodnotenie žiakov našej školy realizované nasledovne:

• Oznam o prerušení vyučovania

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.

Základná škola Dlhé Stráže

Oznam o zápise do 1. ročníka ZŠ pre školský rok 2020/2021

Milí rodičia budúcich prvákov!

• srdečne vás pozývame na slávnostný zápis do 1. roč. dňa 2. 4.2020 (štvrtok) v čase od 13. 30 do 15. 30 v ZŠ Dlhé Stráže.
                  • na zápis je potrebné prísť s dieťaťom
                  • prísť by

Na tento deň sme sa všetci veľmi tešili. Ráno do lavíc zasadli žiaci prezlečení za rôzne masky. Panie učiteľky boli tiež v prestrojení. Deti pracovali na zábavných fašiangových pracovných listoch. Cez veľkú prestávku bolo slávnostné pohostenie. Mamičky napiekli fašiangové šišky a iné dobroty. Po zasýtení hladných brušiek začala pravá karnevalová zábava. Hry, súťaže, tanec, fotenie, spievanie. Zábava bola výborná. Posúďte sami, fotografie hovoria za všetko.

• Vianočná besiedka

Vianoce sa čoskoro tíško vkradnú do našich príbytkov. Prinesú za hrsť ihličia a trochu viac lásky ako obvykle. Takou pravou vianočnou atmosférou dýchala aj naša škola na vianočnej besiedke, kde sa zišli deti z MŠ, rodičia, starí rodičia a známi. Vianočné melódie, ozdobený stromček, slávnostne vyzdobená trieda a rozžiarené očká detí i hostí iba umocňovali vianočnú pohodu. Deti sa predstavili pásmom básničiek, vianočných scénok, pesničiek a vinšov.

• Vianoce včera-Vianoce dnes

Múzeum v Levoči každoročne pred Vianocami organizuje predstavenie s témou Vianoc.

Na predstavenie sme sa vybrali 11.12. aj my. Zahrali nám rozprávku VIANOCE DNES, VIANOCE VČERA. V predstavení boli staré vianočné zvyky, tradície prepojené s modernou dobou. Liali olovo na Ondreja, spievali vianočné koledy, polievali Barborky (konáriky čerešne), vymetali kúty na Luciu. Do toho vstúpilo dievča z modernej doby a objavil sa tam aj Santa Claus.

"Na svätého Mikuláša neučí sa, naskúša sa."

Sú to mimoriadne obľúbené slová školákov. V tento deň - 6. decembra do MŠ zavítal Mikuláš spolu s anjelom, čertíkom a čerticou. Deti Mikulášovi, anjelikovi, čertici a čertíkovi pekne zaspievali a zarecitovali. Deti sa pred Mikulášom predstavili aj v nedeľu - 8. decembra v kostole scénkou. A keďže všetky detičky celý rok počúvali, tak ich Mikuláš obdaril sladkým balíčkom. Dúfame, že na budúci rok k nám zavíta znova.

• Návšteva MŠ

"V škôlke je nám dobre a je veselo,

komu by sa do nej chodiť nechcelo.

Učíme sa básničky, učíme sa pesničky,

keď chceme potešiť naše mamičky."

Aj v tomto roku sme navštívili MŠ a pochválili sa ako sa darí našim prvákom. Žiaci im prečítali zo šlabikára, ukázali im písanky a zahrali si hru Rýchly počtár, ktorú hrajú na hodinách matematiky najradšej. Pani učiteľka z MŠ bola nimi nadšená a popriala im veľa úspechov.

• Korčuľovanie

22. 11. sme navštívili Zimný štadión v Levoči. Na detských vymrznutých tváričkách bolo vidieť radosť a šťastie z korčuľovania. Takže určite ich v tomto roku ešte potešíme.

Utorok 30. 4. 2024